روغن دنده

شرایط کاری گیبرکس های صنعتی

  • گرمای زیاد
  • بارگذاری سنگین
  • محیط هایی که اغلب با گرد و خاک و آب آلوده هستند
  • بدون حفاظت کافی، چرخ دنده ها زود تر از موعد فرسوده شده و شما باید اغلب قطعات را جایگزین کنید.
  • تعویض متناوب روغن

روغن دنده شامل دو جزء مهم است

روغن پایه

افزودنی ها

مواد افزودنی خواص مطلوب را تقویت کرده و خواص نامطلوب را کاهش می دهند. در واقع بسته های مواد افزودنی ستون فقرات کارایی روان کننده است و ستون فقرات قوی عملکرد و حفاظتی که شما نیاز دارید را فراهم میکند.

نحوه انتخاب روغن دنده یا واسکازین

  • روغن دنده باید از نظر گرمایی با ثبات باقی بماند و در دمای بالا اکسید نگردد.
  • روغن چرخ دنده با یک افزودنی EP از سطوح چرخ دنده در مقابل فشارهای شدید محافظت می کند.
  • روغن دنده باید با آلودگی هایی که به سیستم وارد می شوند، به ویژه آب، مبارزه کند.

روانکارهای چرخ دنده R & O

روغن های R & O دارای خاصیت ضد زنگ زدگی و اکسیداسیون است. در دسته های پایداری شیمیایی، قابلیت امولوسیون شکنی و پیشگیری از خوردگی به خوبی عمل می کنند. این محصولات برای استفاده در چرخ دنده ها تحت سرعت نسبتا بالا، بارهای کم و بارگیری یکنواخت (بدون بارگیری شوک) طراحی شده اند.

روانکارهای R & O بهترین انتخاب برای کاربردهایی هستند که تمام تماس های سطح تحت شرایط روانکاری هیدرودینامیکی یا الاستوهیدرودینامیک کار می کنند. آنها یا خوب عمل نمی کنند و یا محدود به شرایط روانکاری نیستند.

روغن ضد اصطکاک چرخ دنده (در فشار بالا)

روغن های دنده که قابلیت تحمل فشار بالا را دارند دارای خواص ضد سایش و اصطکاک هستند که به عنوان روغن های فشار بالا شناخته می شوند. این روغن ها دارای افزودنی های R & O و EP هستند. که باعث افزایش قدرت فیلم یا قابلیت حمل بار می شوند.

رایج ترین مواد افزودنی EP عبارتند از گوگرد فسفر، که از ترکیبات شیمیایی فعال است که شیمی سطوح ماشین را تغییر می دهد تا از چسبندگی تحت شرایط روانکاری مرزی جلوگیری شود. در کاربردهای سبک تر، مواد افزودنی ضد اصطکاک نیز ممکن است برای حفاظت در برابر سایش تحت شرایط روانکاری مرزی مورد استفاده قرار گیرد. شرایط ماشین که به طور کلی نیاز به روانکاری چرخ دنده های ضد سایش دارد شامل بارهای سنگین، سرعت های پایین و بارگذاری شوک می شود.

عاملیت بهران و نماینده بیرینگ های SKF & FAG