نحوه شناسایی بلبرینگ اس کا اف SKF اصل از تقلبی

چک کردن بارکد روی جعبه بلبرینگ اس کا اف SKF اصل

فونت آرم روی محصول بلبرینگ اس کا اف SKF اصل

خاصیت چکش خواری بلبرینگ اس کا اف SKF اصل

گریس و نگهدارنده

اصلی ترین روش تشخیص بلبرینگ اس کا اف SKF اصل چک کردن بارکد SKF می باشد.

نوع و جنس جعبه و نایلکس داخل و روغن و گریس بیرینگ مخصوص شرکت SKF می باشد. متاسفانه برخی از فروشگاه ها از عدم تجربه مشتریان سوء استفاده کرده و اجناس تقلبی را وارد بازار می کند. این امر باعث ضرر و زیان زیادی برای شرکت ها می گردد.

دیگر روش بررسی بلبرینگ اس کا اف SKF اصل فونت آرم روی محصول می باشد. نداشتن تجربه کافی باعث کلاهبرداری و سواستفاده از شرکت های خریدار می باشد. آرم حک شده برای محصولات قدیمی و چاپی در سال های اخیر منسوخ شده و شرکت SKF تکنولوژی به روزی را برای محصولات جدید در نظر گرفته است.

گریس مورد استفاده در بلبرینگ اس کا اف SKF  اصل مخصوص خود شرکت بوده که به وسیله آزمایش آنالیز روغن می توان اصالت آن مشخص شود.

مزایای بلبرینگ اس کا اف SKF اصل

قابلیت تحمل بار محوری و شعاعی و ترکیبی به میزان زیاد

قابلیت کارکرد در دماهای بالا در برخی از مدل‌ها

قابلیت کارکرد در سرعت‌های بسیار بالا

دارای تنوع در جنس قفسه‌های بیرینگ نظیر فیبر، برنج و آهن

دارای کیفیت بالا و عمر طولانی

تنوع بالا جهت مصارف صنایع مختلف

قابلیت بررسی اصالت بیرینگ از طریق شکل ظاهری جعبه و اسکن کد درج‌شده بر روی جعبه

دارای گریس لیتیوم درون بیرینگ که باعث افزایش راندمان کارکرد می‌شود.

دارای تجهیزات مخصوص SKF به منظور مونتاژ و دمونتاژ

شاید جالب باشد که بدانیم این بیرینگ ها چه کاربردهایی دارند و در چه صنایعی استفاده می‌شوند.

بلبرینگ اس کا اف SKF اصل در انواع گیربکس‌های صنعتی، کمپرسورهای صنعتی، موتورهای دیزلی و بنزینی، پمپ‌های صنعتی، ماشین‌آلات نساجی، کشاورزی چاپ و بسته‌بندی و همین‌طور شرکت‌های تولید فولاد و ذوب‌آهن کاربردهای بسیار زیادی دارد.

از مهم‌ترین پارامترها جهت انتخاب بلبرینگ اس کا اف SKF اصل می‌توان به میزان تحمل بار، دما و سرعت آن اشاره کرد. بارهای وارده به بلبرینگ به سه حالت محوری، شعاعی و ترکیبی می‌باشد که از بلبرینگ‌های شیار عمیق و رولبرینگ استوانه ای به منظور تحمل بار محوری، از بیرینگ های کف گرد به منظور تحمل بار محوری و همچنین از بیرینگ های تماس زاویه ای، خود تنظیم، مخروطی و بشکه ای برای تحمل بار ترکیبی استفاده می‌شود.

از دیگر پارامترهای مهم در انتخاب بلبرینگ اس کا اف SKF اصل میزان سرعت دورانی نیز می‌باشد که با کد مشخصی در انتهای شماره فنی بلبرینگ ذکرشده است.

یکی از مشکلاتی که همیشه خریداران بلبرینگ با آن مواجه هستند تشخیص بلبرینگ اصلی از بلبرینگ تقلبی می باشد،

که همین امر کار خرید را برای خریداران بلبرینگ و همینطور فروش بلبرینگ را برای فروشندگان بلبرینگ اصلی سخت میکند چرا که خریدار نمیتواند با اطمینان کامل خرید کند و همینطور فروشنده بلبرینگ اصلی نمیتواند مشتری را قانع کند که بلبرینگ ارائه سده از نوع مرغوب و اصلی می باشد چون بسیاری از رقبا بلبرینگ های تقلبی را با قیمت کمتری به مشتری پیشنهاد داده اند.

با توجه به اینکه در ایران به علت تحریم ها نمایندگی فروش بلبرینگ وجود ندارد پس ناچار مشتری ها باید خود اصالت کالا را تایید کنند و با اطمینان خرید کنند.

برخی ازمواردی که میتواند به تشخیص بلبرینگ اصلی از تقلبی به خریداران بلبرینگ کمک کند را بیان می کنیم.

1- بسته بندی و شکل ظاهری: هر چقدر هم که تلاش شده باشد که بسته بندی و جعبه بلبرینگ تقلبی شبیه نمونه بلبرینگ اصل باشد اما در نهایت با هم تفاوت هایی دارد برای تسخیص این تفاوت به رنگ بسته بندی و شکل جعبه به خوبی دقت کنید.

2- نوع فونت و حک روی بلبرینگ: هر شرکت تولید کننده بلبرینگ برای نوشتن شماره فنی روی بلبرینگ از فوت مخصوص و خاص خود استفاده میکند و این اندازه و نوع فونت مهم است با توجه به این فونت میتوان تا میزان زیادی به اصلی بودن و تقلبی بودن بلبرینگ پی برد.

3- کشور سازنده: شرکت هایی مثل شرکت  SKF و  FAG بلبرینگ های تولیدی خود را با توجه به شماره فنی ها در کشور های مختلفی تولید میکنند و برای مثال اگر بلبرینگ 608 2Z  را در ایتالیا تولید کنند (که معمولا اینطور است) و شما بلبرینگ 608 2Z ایی خریداری کنید که ساخت آلمان باشد قطعا تقلبی است.

4- با توجه به کاتالوگ: به کاتالوگ مراجعه کنید و کد ها را چک کنید شما باید دقیقا همان کدی که توی کاتالوگ نوشته شده است را روی بلبرینگ و جعبه بلبرینگ ببینید. دانلود کاتالوگ بلبرینگ

5- قیمت بلبرینگ: بهتر است کمی منطقی باشیم و قیمت بلبرینگ هایی که نیاز داریم را به صورت یورویی و دلاری از سایت های خارجی چک کنیم و با قیمت روز دلار و یورو همینطور با اضافه کردن هزینه های حمل و نقل و انبار داری و سود فروشنده بسنجیم که بلبرینگ مد نظر ما تقریبا باید چه محدوده قیمتی داشته باشد.

عاملیت بهران و نماینده بیرینگ های SKF & FAG