THK

ایده های خلاقانه THK و فناوری منحصر به فرد باعث شده است تا این شرکت در سراسر جهان پیشگام در توسعه مکانیسم راهنمای حرکت خطی (لینرگاید) باشد. امروزه، دستگاه های خطی این شرکت یک مولفه ضروری برای سیستم های مکانیکی و الکترونیکی در طیف گسترده ای از صنایع هستند.

این برند همچنین بسیاری از مولفه های مکانیکی منحصر به فرد دیگر از جمله بال اسکرو را تولید کرده است و به مشتریان در سراسر جهان عرضه می کند.

نام شرکت THK مخفف “Toughness” ،”High Quality” و “Know-how” است. هدف این برند این است که با تمرکز روی این سه اصل در فرآیند های توسعه فناوری و تولید محصولات، به بهبود و توسعه صنعت کمک کند.

محصولات برند THK

راهنمای خطی (لینرگاید):

لینرگاید (راهنمای حرکت خطی) محصول اصلی برند THK است که همراه با حرکت نورد خطی برای اولین بار در جهان استفاده شده است. این محصول به پیشرفت دستگاه های با دقت بالا و سختی بالا کمک می کند و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی، سرعت بالاتر و عمر طولانی تر دستگاه می شود.

بال اسکرو:

بال اسکرو یک فید اسکرو با راندمان بالا است که یک حرکت چرخشی بین محور پیچ و مهره ایجاد می کند. این محصول دارای گشتاور یک سوم یا کمتر است و این باعث می شود برای صرفه جویی در نیروی موتور دستگاه مناسب ترین باشد.

توپ اسپلین:

توپ اسپلین یک بیرینگ راهنمای نورد است. این محصول نوآورانه دارای یک توپ می باشد که روی شیار متصل به شافت می چرخد و بارهای مجاز بیشتری را نسبت به بوشینگ خطی حمل می کند و امکان انتقال گشتاور در هنگام انجام حرکات خطی را تحقق می بخشد.

فعال کننده خطی:

محصولات مختلف مکاترونیک با استفاده از محصولات راهنمای خطی THK

تاریخچه برند THK

در سال 1971، برند THK در توکیو با نام اول خود Toho Seiko Ltd تاسیس شد. در سال 1972، این برند به اولین شرکتی در جهان تبدیل شد که نوعی از حرکت خطی با تماس عنصر نورد را توسعه داد و تولید و فروش تجاری را شروع کرد که راهنمای حرکت خطی (لینرگاید) نام داشت.

در سال 1977، کارخانه Kofu THK – اولین کارخانه تولید مقیاس کامل راهنمای حرکت خطی – تأسیس شد. این اولین قدم THK در گسترش امکانات تولیدی خود بود.

با اعتقاد به اینکه “فناوری های خوب می توانند از مرز ها عبور کنند و رضایت از تولید کارآمد را نیز می توانند به ارمغان بیاورند”، این شرکت تصمیم گرفت تجارت خارج از ژاپن خود را گسترش دهد. تأسیس شعبه آمریکایی در سال 1981 و تأسیس شعبه اروپایی در آلمان در سال 1982، پایه و اساس گسترش شبکه فروش بین المللی THK را تشکیل دادند.

و اما …

شرکت صنعتی بازرگانی سیال صنعت عرضه کننده محصولات برند THK بوده و این برند را در طیف گسترده و تنوع تولیدات کاملا قانونی و از مبادی رسمی وارد نموده و به صنایع داخلی ارائه می نماید.

عاملیت بهران و نماینده بیرینگ های SKF & FAG