ابزارآلات بلبرینگ

همیت پایش وضعیت دستگاه و بیرینگ در دستیابی به عمر بیشتر بیرینگ بر کسی پوشیده نیست و در هر سیستم و در حین عملکرد دستگاه می توان با بازرسی منظم و کنترل مشخصه های نظیر میزان ارتعاشات ، دما ، سرعت، صدا و … چگونگی عملکرد اجزا سیستم از جمله بیرینگ را مورد ارزیابی قرار داد و با تشخیص مشکلات بالقوه از توقفات غیر منتظره دستگاه پیش گیری نمود و هزینه های تعمیرات و نگهداری را کاهش داد. از سوی دیگر چگونگی سوار و پیاده کردن بیرینگ از روی دستگاه و روانکاری آن نیز تاثیر بسزایی بر عملکرد و عمر بیرینگ داشته و به همین لحاظ روش ها و تجهیزات بسیاری جهت سهولت انجام عملیات مزبور و حصول اطمینان از صحت و کیفیت آن وجود دارد که همه ساله در حال بهبود و پیشرفت است لذا متخصصان این حوزه مواکدا به کلیه تعمیرکاران و دست اندر کاران بیرینگ توصیه بر استفاده از این ابزارآلات و روش ها دارند.

در این رابطه ما در شرکت تامین صدر سالهاست که با هدف کمک به مشتریان جهت دستیابی به بالاترین عمر بیرینگ و عملکرد بهینه ماشین آلات، اقدام به واردات و تامین تجهیزات اندازه گیری و پایش وضعیت مارک SKF که از بروزترین تکنولوژی دنیا برخوردار است، می نماییم. بطور کلی می توان این محصولات را در دو دسته ذیل دسته بندی نمود:

• ابزار آلات اندازه گیری و مانیتورینگ وضعیت

• تجهیزات سوار و پیاده کردن بیرینگ

سبد محصولات ارایه شده در این شرکت مهمترین پارامترها را برای اندازه گیری و پایش دستگاه و در راستای دستیابی به عملکرد بهینه بیرینگ را پوشش داده و در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد که به شرح ذیل می باشند:

• دما

• سرعت

• صدا

• ارتعاش

• وضعیت روانکار

• تراز بودن دستگاه

• همراستایی تسمه

کمپانی skf  برای نصب هرچه راحتر بلبرینگ ، ابزار نصب بلبرینگ را در اختیار کارشناسان فنی قرار داده است. در بسیاری از موارد در هنگام نصب بلبرینگ به دلیل وارد آوردن فشار بیش از حد و یا جا زدن اشتباه بلبرینگ ، باعث خرابی زود هنگام بلبرینگ می شود و باید بدانید دلیل 16% از خرابی های زود هنگام انواع بلبرینگ به دلیل نصب اشتباه می باشد.

کیت نصب بلبرینگ skf برای نصب سریع و درست بلبرینگ ها طراحی شده ،این کیت باعث می شود خرابی هنگام نصب به کمترین مقدار خود کاهش یابد و خطر آسیب رسیدن و خوردگی قطعات غلتشی بلبرینگ را به حداقل برساند.ابزار های موجود در این کیت مناسب انواع بلبرینگ های کوچک شامل بلبرینگ ، یاتاقان ، رولبرینگ و … می باشد که آسیب دیدن انواع بلبرینگ را به حداقل میزان میرساند.

کیت TMFT 36 شامل 36 رینگ و TMFT 24 شامل 24 رینگ می باشد.ولی هر دو کیت نصب بلبرینگ شامل 3 آچار و همچنین یک چکش در داخل کیفی کوچک  و سبک  قابل حمل می باشند. ابزار نصب بلبرینگ کوچک TMFT24 و  TMFT36شامل مجموعه ای از تمامی ابزارهایی می باشد که در هنگام نصب مکانیکی انواع بلبرینگ های کوچک مورد نیاز می باشد .

جدول ویژگی های TMFT24 و TMFT36

برخی از نکاتی که رعایت آن ها در هنگام استفاده از این ابزارها ضروری می باشند، در شکل زیر نشان داده شده اند.

جدول زیر نیز بیرینگ های قابل نصب توسط TMFT24 و TMFT36 را نشان می دهد.

عاملیت بهران و نماینده بیرینگ های SKF & FAG