FAG

 

شرکت Schaeffler Technologies AG & co که با نام گروه شفلر نیز شناخته می شود یک تولید کننده آلمانی است که در زمینه ی تولید بیرینگ ها برای صنایع خودرو سازی ، هوا فضا و بسیاری صنایع دیگر ، فعالیت دارد. این شرکت در سال 1946 بوسیله برادران Wilhelm و Dr..Ing جورج شفلر تاسیس شد. شرکت شفلر مالک شرکت های INA ، FAG و LUK است.
در سال 1883 فردریک فیشر دستگاه سنگزنی ساچمه را طراحی کرد. این دستگاه امکان سنگزنی ساچمه ، برای اولین بار در حجم وسیع را ، میسر ساخت. به لطف این نوآوری ، وی توانست به ساخت و پیدایش رول بیرینگ ها دست یابد.

 

 

در سال 1905 برند FAG در شهر برلین ثبت گردید. برند تجاری FAG مخفف Fischers Aktien-Gesellschaft میباشد و در بیش از 100 کشور جهان فعالیت دارد.

 

در سال 1909 جورج شافر توانست تولیدات این شرکت را با توجه به کیفیت فوق العاده به کشورهای زیادی صادر نماید و صادرات این شرکت ، قبل از جنگ جهانی اول به چهل درصد افزایش یافت
در سال 1911 رولر بیرینگ ها به صورت فزاینده ای در مصارف خودرویی بکار رفتند.

 

 

در سال 1912 آقای جان مدلر Modler مهندس شرکت FAG رولر بلیرینگ های بشکه ای را توسعه داد که در این موارد امکان تنظیمات زاویه دار میسر بود.

در سال 1926 تولید رولر بیرینگ های جدید از نوع Tapered شروع شد.

 

در سال 1946 برادران Wilhelm و Dr.-ing goerge Schaefller که هر دو دارای مدرک دکترای بودند شرکت مسئولیت محدود GmbH را در شهر Herzogenaurach را تاسیس کردند

 

در سال 1949 یک ایده ی شگفت انگیز با نام needle roller cage توسط آقای جورج شفلر توسعه یافت ، این ایده بسیار کارآمد برای صنایع مختلف صنعتی بشمار می آمد.

 

 

در سال 1953 اولین شرکت در آمریکای شمالی در اونتاریو کانادا با نام شرکت تولیدی بیرینگ فیشر تاسیس گردید
در سال 1955 اولین سیستم های خطی با نام INA شکل گرفت که ایده ای پیشگام در حوزه ی تکنولوژی قطعات لینیر به حساب می آید

 

 

در سال 1957 اولین شرکت تولیدی با شش نفر پرسنل برای تولید رولر های سوزنی در بریتانیای کبیر راه اند

 

در سال 1958 شرکت INA شعبه ای در شهر سائوپائولو برزیل برای دسترسی بیشتر به مشتریان را راه اندازی کرد.
در سال 1965 شرکت LUK که مخفف Lamellem-und Kupplungsbau GmbH میباشد ، تاسیس شد. این شرکا در زمینه ی تولید انواع کلاچ فعالیت دارد و امروزه به عنوان بزرگترین تولید کننده این محصولات به شمار می آید.
مرکز اصلی توسعه و زیر ساخت های این شرکت بزرگ در شهر Herzogenaurach آلمان است.

 

محصولات :
تولیدات این شرکت بزرگ در زمینه محصولات مورد نیاز در صنایع خودرویی ، هوا فضا و بسیاری از صنایع مهم دیگر جای میگیرد. همچنین در بخش تولید انبوه قطعاتی نظیر بلبرینگ و لینیر ها نیز فعالیت دارد.

شرکت صنعتی بازرگانی سیال صنعت عرضه کننده محصولات برند آلمانی FAG بوده و این برند را در طیف گسترده و تنوع تولیدات کاملا قانونی و از مبادی رسمی وارد نموده و به صنایع داخلی ارائه می نماید.

 

عاملیت بهران و نماینده بیرینگ های SKF & FAG