SHELL

معرفی شرکت SHELL
شرکت شل Shell oil company شرکت رويال داچ شل شرکت چند ملیتی و بزرگترین شرکت نفتی اروپا می باشد. مرکز شرکت شل در شهر لاهه کشور هلند واقع شده است. بخش های مهمی از این شرکت بزرگ نفتی و ادارات مهم آن در شهر لندن بریتانیا می باشد. شرکت رویال داچ شل در سال 1907 با ادغام 2 شرکت بزرگ رویال داچ و شل که دو شرکت هلندی و بریتانیایی بودند تاسیس شد. شرکت شل در راستای رقابت با شرکت استاندارد اویل که رقیب آمریکایی آن بود، تاسیس شد.
شرکت شل یکی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان است. امروزه سهام شرکت شل در بورس آمریکا و اروپا قابل معامله می باشد. شرکت شل در اکثر نقاط مختلف جهان فعال و دارای شعبات بسیار و سایت استخراج و پالایش فراورده های نفتی می باشد. فعاليت اصلی شرکت شل اکتشاف، استخراج نفت و همچنین پالايش و توزيع فراورده های نفتی است. شل همچنين در زمينه تولید انرژی فعاليت گسترده ای دارد.
با پیشرفت تکنولوژی، شرکت شل در زمینه انرژی های نوین و تجديد شونده، مانند انرژی بادی، خورشيدی و هيدروژنی نیز فعال است. همچنين شرکت شل يکی از بزرگترين توليدکنندگان انواع روانکار می باشد. امروزه روغن موتور شل از پرمصرفترین و با کیفیت ترین روغن موتورهای موجود در بازار می باشد. همچنین انواع روغن صنعتی شل و گريس شل با بهترین کیفیت و استانداردهای روز تولید شده و در صنایع مختلف کاربرد گسترده ای دارند.

Shell plc یک شرکت چند ملیتی نفت و گاز بریتانیایی است که دفتر مرکزی آن در مرکز شل در لندن، بریتانیا قرار دارد. شل یک شرکت سهامی عام با فهرست اولیه در بورس اوراق بهادار لندن (LSE) است. این شرکت یکی از شرکت های بزرگ نفت و گاز است و از نظر درآمد و سود یکی از بزرگترین شرکت های جهان است که از سال 2000 در بین 10 شرکت برتر جهانی 500 فورچون قرار دارد.
شل به صورت عمودی یکپارچه است و در تمامی زمینه های صنعت نفت و گاز از جمله اکتشاف ، تولید ، پالایش ، حمل و نقل ، توزیع و بازاریابی ، پتروشیمی ، تولید برق و تجارت فعال است. همچنین دارای فعالیت های انرژی تجدیدپذیر ، از جمله سوخت های زیستی ، هیدروژن ، باد و خورشیدی است . شل در بیش از 99 کشور فعالیت دارد و حدود 3.7 میلیون تولید می کندمعادل بشکه نفت در روز است و حدود 44000 ایستگاه خدمات در سراسر جهان دارد. تا 31 دسامبر 2019، شل کل ذخایر ثابت شده 11.1 میلیارد بشکه (1.76 × 109 متر مکعب ) معادل نفت داشت. شرکت نفت شل ، زیرمجموعه اصلی آن در ایالات متحده، یکی از بزرگترین تجارت های آن است. شل 44 درصد از رایزن را در اختیار دارد ، یک سرمایه‌گذاری مشترک با کوسان ، که سومین شرکت بزرگ انرژی مستقر در برزیل از نظر درآمد و تولیدکننده عمده اتانول است.
خرید روغن صنعتی شل
شرکت شل یکی از بزرگترین شرکت های نفتی تولید کننده انواع روغن موتور شل و روغن صنعتی شل می باشد. امروزه روغن صنعتی شل یکی از پر مصرفترین روانکارهای مصرفی در صنایع مختلف نظیر سیمان، پتروشیمی، تولید برق، خودروسازی، مواد غذایی و … می باشد. روغن صنعتی شل، شامل انواع مختلفی از روغن می باشد که برای مصارف صنعتی با برند شل تولید می شود. قبل از خرید روغن شل، اطلاعات تولیدکننده دستگاه را مطالعه کنید تا روغن متناسب با نیاز خود و گرید مناسب استفاده کنید. با خرید روغن شل مناسب از صدمات احتمالی به دستگاه خود جلوگیری کنید.

انواع روغن شل SHELL
از انواع روغن صنعتی شل می توان به روغن کمپرسور شل، روغن دنده شل، روغن توربین شل، روغن حرارتی شل، روغن تراش شل، روغن نسوز شل و… اشاره کرد. همچنین شرکت شل تولیدکننده انواع روغن موتور شل، روغن موتور دریایی شل و روانکارهای هوایی با برند ایروشل نیز می باشد.
فروش روغن شل SHELL
در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره فروش روغن شل با ما تماس بگیرید. ما شما را در تمامی مراحل فروش روغن شل و مصرف و نگهداری از انواع روغن و گریس شل راهنمایی می کنیم.

 

روند پیشرفت و تغییر لوگو شرکت شل
شللوگو یا نشان تجاری کمپانی رویال داچ شل، نمادی از اولین حوزهٔ فعالیتی این شرکت، یعنی صید و تجارت صدف می‌باشد.
نمونه اولیه لوگوی شرکت رویال داچ شل (سال ۱۹۰۰) یک صدف دوکفه‌ای رودخانه‌ای، با نمای جانبی بود، که در سال ۱۹۰۹ به صدف دلمه‌ای با نمای از بالا به پایین، تغییر یافت.
نشان تجاری این شرکت، در طول سال‌های قرن بیستم، تغییرات زیادی پیدا کرد و در سال ۱۹۱۵ رنگ زرد با حاشیة قرمز، به عنوان رنگ‌های منتخب این علامت تجاری انتخاب شد.
در خصوص انتخاب این دو رنگ، دلایل مختلفی ذکر شده‌ است. رنگ بدنه کشتی‌های اولیه شرکت شل، قرمز رنگ بود، تا از بقیه نفتکش‌ها، قابل شناسایی باشد.
همچنین، شرکت‌هایی که با کشور اسپانیا دادو ستد داشتند، با الهام از رنگ پرچم این کشور، رنگ‌های طلایی و قرمز را انتخاب می‌کردند.
گروهی نیز بر این باورند، که رویال داچ شل، شرکت استاندارد اویل کالیفرنیا را در حکم رقیب خود، پیش رو داشت. این شرکت، رنگ زرد با حاشیه قرمز را انتخاب کرد، تا حس متفاوتی، در مقایسه با لوگوی شرکت استاندارد اویل، القاء کند.
آخرین ویرایش عمده در نشان تجاری این شرکت را، در سال ۱۹۷۱ یکی از مشهورترین طراحان صنعتی قرن بیستم، یعنی ریموند لوئیز انجام داد. لوگوی نهایی کمپانی شل، که در حال حاضر نیز استفاده می‌شود، به گونه‌ای طراحی شده‌است، که در بیشتر مواقع، بیننده به تمرکز زیاد برای یادآوری نام مالک این علامت تجاری، نیاز ندارد!
تاریخچه شرکت شل
رویال داچ شل در سال 1907 با ادغام 2 شرکت بزرگ رویال داچ و شل در جهت رقابت با شرکت استاندارد اویل آمریکا تاسیس شد. میزان سهم هر شرکت در ادغام به این صورت بود که طرف بریتانیایی مالک ۴۰٪ از سهام و طرف هلندی ۶۰٪ از سهام را، به خود اختصاص می‌داد. شرکت تازه تاسیس، رویال داچ شل نام گرفت و برای نخستین بار در شهر لندن ثبت گردید. شرکت رویال داچ شل ، خیلی سریع به شهرت رسید. دو سال پس از تاسیس، سوخت هواپیمای اولین فردی که، بر فراز کانال انگلیس پرواز کرد از شرکت رویال داچ شل، تامین شد.

 

شرکت‌های بسیاری در جهان به مرور زمان و با گذشت سالها نوع فعالیت خود را تغییر داده و پس از مدتی، در زمینه دیگری شروع به فعالیت کرده اند. اما شرکت‌هایی که این گونه تحول در آن‌ها صورت گرفته و باعث پیشرفت آن‌ها شده است انگشت ‌شمار می باشند. شرکت رویال داچ شل، یکی از این شرکت‌ها محسوب می‌شود که بعد از تغییر حوزه فعالیت خود توانست به یکی از بزرگترین شرکت های فعال در زمینه انرژی و تولید انواع روانکار، روغن موتور و صنعتی تبدیل شود.
پیش از افتتاح شرکت شل مارکوس ساموئل پدر، تجارت اشیای عتیقه را در بریتانیا آغاز کرد، سپس صادرات و واردات صدف دریایی را به آن اضافه کرد، کمتر کسی تصور می کرد که تجارت صدف‌های زیر دریا، آرام‌ آرام به نفت ‌کش‌های غول ‌پیکری تبدیل شوند که نفت و فراورده‌های نفتی را جابجا نمایند. برادران ساموئل، اگرچه راه پدر را در پیش گرفتند، اما مارکوس ساموئل پسر، در اواخر عمر خود، شرکت حمل‌ و نقل و تجارت شل را تاسیس کرد، که پس از ادغام با شرکت نفت رویال داچ در سال‌های آغازین قرن بیستم، شرکت رویال داچ شل تاسیس شد.

شرکت نفت رویال داچ
شرکت نفت رویال داچ، به انگلیسی: Royal Dutch Petroleum Company یا شرکت نفت سلطنتی هلند، شرکت نفتی هلندی بود، که در سال ۱۸۹۰ میلادی توسط جین باپتیست آگوست کسلر و هنری دیتردینگ تاسیس شد. در زمان تاسیس شرکت نفت رویال داچ موضوع توسعه نفت در سوماترا، مطرح شده بود. با مدیریت کسلر و دترونیگ، سازمانی تشکیل شد، که از استراتژی ذخیره‌سازی و انتقال نفت استفاده می‌نمود. اولین فعالیت شرکت رویال داچ، به دستور ویلیام سوم؛ پادشاه هلند و بمنظور اکتشاف و حفاری در حوضه‌های نفتی کشور اندونزی آغاز شد.

 

درباره شرکت شل SHELL
شرکت شل به انگلیسی: Shell یک شرکت بریتانیایی بود، که در سال ۱۸۹۷ توسط مارکوس ساموئل و برادرش؛ ساموئل ساموئل، در پادشاهی بریتانیا تاسیس شد. شرکت شل در ابتدا در زمینه های غیر نفتی آغاز به کار کرد. در سال ۱۸۳۳ مارکوس ساموئل اول فروشنده اشیای عتیقه در شرق لندن، تصمیم به گسترش فعالیت تجاری خود می گیرد. او با تجارت صدف های دریایی که در آن روزها، بازار خوبی داشت به موفقیت در زمینه واردات و صادرات دست پیدا می کند. سالها بعد مارکوس ساموئل پسر و برادرش تجارت خانوادگی را ادامه داده و باعث توسعه آن می شوند. آنها شروع به صادرات ماشین‌آلات، پارچه و ابزار نمودند، و از خاور دور، برنج و چینی‌آلات وارد می‌کردند. در بازگشت از سفر ژاپن، مارکوس به کسب‌ وکار صادرات نفت به باکو و روسیه علاقمند شد. در آن دوره، انتقال دریایی نفت، معضلی برای همه شرکت‌های نفتی به‌ شمار می‌آمد. بشکه‌ها نشت پیدا می‌کرد و فضای بسیاری نیز، در کشتی اشغال می‌شد. برادران ساموئل، برای نخستین بار از مخزن، بمنظور نگهداری و حمل نفت، استفاده کردند، که در این صنعت، یک رویکرد انقلابی محسوب می‌شد. سال ۱۸۹۲ اولین نفتکش‌ها توسط شل، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
شرکت شل در دهه ۲۰۰۰ و ۲۰۱۰ میلادی
شرکت رویال داچ شل، در سال ۲۰۰۵ برطبق انرژی‌های نوین، شرکتی جدید را تولید کرد، که در ۱۴۶ کشور دنیا، به صورت یک گروه گسترده ی جهانی از شرکت‌های انرژی، پتروشیمی و شیمیایی، فعالیت می نماید. شرکت شل، تا دهه ۲۰۰۰ میلادی جایگاه بسیار ویژه ای کسب کرد، و در حوزه نفت و فراورده‌های نفتی،فعالیت می کرد.
حقایق شرکت شل SHELL
شل یک شرکت انرژی بین‌المللی است که در زمینه اکتشاف، تولید، پالایش و بازاریابی نفت و گاز طبیعی و تولید و بازاریابی مواد شیمیایی تخصص دارد. ما از فناوری‌های پیشرفته استفاده می‌کنیم و رویکردی نوآورانه برای کمک به ساختن آینده انرژی پایدار در پیش می‌گیریم. ما همچنین در انرژی سرمایه گذاری می کنیم، از جمله منابع کم کربن مانند باد و خورشید. و سوخت های جدید برای حمل و نقل، مانند سوخت های زیستی پیشرفته و هیدروژن.
رویال داچ شل در سال 1907 تشکیل شد، اگرچه تاریخ ما را می توان به نیمه اول قرن نوزدهم ردیابی کرد. شرکت مادر گروه Shell Royal Dutch Shell plc است که در انگلستان و ولز ثبت شده است. مدیر اجرایی بن ون بوردن است.
روغن شل SHELL
روغن شل یکی از برترین برندها در دنیای صنعت و خودروسازی در دنیاست. که به صورت گسترده به سایر صنایع و کارخانجات در هرکجای دنیا پخش و توزیع می‌شود کیفیت محصولات شل منجر به دوام بالا و کارآیی بهتر محصولات این برند می‌باشد. امروزه محصولات با کیفیت شل توسط نمایندگی های فروش در سراسر جهان به دست مشتریان و متقاضیان این برند می‌رسد.
هدف شل SHELL
هدف شل تقویت پیشرفت همراه با راه حل های بهتر برای انرژی پاک تر و سالم تر و بیشتر است. ما معتقدیم که افزایش استانداردهای زندگی برای جمعیت رو به رشد جهانی احتمالاً به افزایش تقاضا برای انرژی، از جمله نفت و گاز، در سال‌های آینده ادامه دار خواهد بود. در عین حال، نیاز به مقابله با تغییرات آب و هوایی به این معنی است که یک انتقال جهانی به سمت یک سیستم انرژی کم کربن در حال انجام است.
نمایندگی شرکت شل SHELL
شرکت سیال صنعت صدر یکی از پر تجربه ترین فروشندگان شرکت شل می باشد که با چندین سال تجربه ی درخشان در زمینه ی ارائه انوع روغن های صنعتی در خدمت رسانی به مشتریان خود می کوشد. که با فراهم آوردن محصولات اصل و کاملا اورجینال آرامش را برای متقاضیان خود به ارمغان می آورد. این شرکت در زمینه های گسترده از جمله عرضه ی انواع رولبرینگ و بلبرینگ نیز فعالیت داشته و مشاوره ی رایگان در زمینه ی خرید هرگونه های روغن ها و قطعات صنعتی، به مشتریان خود نیز ارائه می دهد.

عاملیت بهران و نماینده بیرینگ های SKF & FAG