مزایای داشتن گواهینامه روانساز یک قدم بسیار مهم برای تمام کسانی است که می‌خواهند در حوزه روانسا‌زهای دستگاهی وارد شوند. داشتن آن، صحه‌ای بر تجربه و دانش شما در مورد روانسازها است. توانایی شما در برطرف کردن مشکلات دستگاه‌های روغن‌کاری شده را نشان می‌دهد. همچنین، نشان می‌دهد که شما یک حرفه‌ای هستید و می‌توانید روانسازها را با موفقیت به کار بگیرید تا برنامه قابلیت اطمینان درون کارخانه‌ای و یا مرتبط با یک مشتری را بهبود و گسترش دهید.

برای دیدن تاریخ و محل برگزاری کلاس‌های “MLT” برای آزمون بعدی و یا برای شرکت کردن در آزمون، به وبسایت “ICML” در لینک “lubecouncil.org” مراجعه کنید.جامعه متخصصین آنالیز روانسازها و روغن‌ها، کارمندان و همکاران شما این گواهینامه را سمبل مهارت و دانشی می‌دانند که شما از طریق تجربه کردن کسب کرده‌اید.

علاوه بر این، گواهینامه‌ها تنها برای فرد مزایا ندارند و به شرکت او نیز اعتبار می‌بخشند. با داشتن یک گواهینامه،کارفرمایان می‌توانند با آنالیز روغن نقطه بازگشت سرمایه خود را بیشینه کنند. در مدیریت روانسازها در سازمان خود شیوه و روش‌های همخوان ایجاد کنند. متد استانداردی برای تشخیص نیازهای آموزشی و سنجش نتایج فراهم کنند و بنچمارک قابل اعتمادی برای استخدام، تبلیغات و برنامه‌ریزی شغلی شکل دهند.

انواع سطح گواهینامه:

شورای جهانی روانسازهای ماشینی (ICML) برای کسانی که در هر دو بخش فنی و حرفه‌ای فعالیت دارند، چند گواهینامه مختلف صادر می‌کند. گواهینامه‌های صادر شده از قسمت «فنی روانساز‌های دستگاهی» (MLT) این شورا جهانی دو سطح دارند.

گواهینامه سطح یک مخصوص تکنیسن‌های فنی درون-کارخانه‌ای است که روزانه با روانسازها کار می‌کنند ؛ کارهایی مانند عوض کردن روغن‌، چک کردن سطح روغن در دستگاه، گریس‌ کاری بولبرینگ‌ها، دریافت و خارج کردن روانسازها از ماشین و در آخر ذخیره‌سازی و مدیریت این مواد.

گواهینامه سطح دو برای تکنیسن‌های فنی و یا مهندسین درون-کارخانه‌ای‌ است که مسئول رهبری تیم روغن ‌کاری خود را بر عهده دارند. انتخاب روانسازها را انجام می‌دهند، رفتارهای غیر معمول این مواد را رصد و مشکلات آن را برطرف می‌سازند و به فعالیت‌های مربوط به طراحی و ساخت دستگاه‌ها کمک می‌کنند.

 

گواهینامه سطح یک:

متخصصین با گواهینامه سطح یک “MLT” دانش کاری خوبی از نحوه به کارگیری روانسازها و انتخاب مرغوب‌ترین مواد دارند. با در اختیار داشتن این گواهینامه، تکنسین‌ها از به روزترین متد‌ها بهره می‌گیرند و فرآیند‌ها قدیمی و کهنه را کنار گذاشته و آینده شغلی آن‌ها تضمین می‌شود. همچنین، به کمک این گواهینامه موثرترین و مفیدترین برنامه کاری روانسازها در هر فضای کارخانه‌ای به کار گرفته می‌شود.

اشخاصی که این گواهینامه را دارند دانش و آگاهی خود در انتخاب صنعتی بهترین مواد، ذخیره‌سازی، تصفیه و آزمایش کردن روانسازها برای بالا بردن اعتمادسازی، تولید نتایج ثابت در میزان سودمندی یک دستگاه و ضریب اطمینان آن اثبات کرده‌اند. آن‌ها همچنین درک خوبی از آنالیز روغن دارند که به آن‌های این قابلیت را می‌دهد که کار خود را موازی با متخصصین بخش نگهداری و تعمیر و آنالیزورها پیش ببرند.

گواهینامه سطح دو:

متخصصین با گواهینامه سطح دو “MLT” دانش پیشرفته‌ای از موضوعات مختلف مرتبط با روانسازها دارند، مانند انتخاب بهترین روغن، رفع مشکلات، نگهداری و تعمیرات پیش‌بینی‌شده و تکنیک‌های پیشرفته روغن کاری. آن‌ها مزایا و پتانسیل مدیریت عالی روانسازها را نیز می‌شناسند و می‌توانند به بقیه در بهبود فراگیر فضای کاری کمک کنند که در نتیجه در زمان، پول، فضای انبار و منابع آموزشی صرفه‌جویی می‌گردد.

برای دیدن تاریخ و محل برگزاری کلاس‌های “MLT” برای آزمون بعدی و یا برای شرکت کردن در آزمون، به وبسایت “ICML” در لینک “lubecouncil.org” مراجع کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عاملیت بهران و نماینده بیرینگ های SKF & FAG